project-platform.eu

Wacek 30.01.2021

Rower z uchwytami

Polecane: Regionalne ogłoszenia

Wiele osób, przynajmniej raz w życiu, wybrało rower tylko po to, by raz na nim jeździć, a potem go wyrzucić i zacząć od nowa, zwłaszcza zimą, kiedy bardzo trudno jest znaleźć nawet rower z uchwytami. Nie ma się jednak czego zniechęcać, bo nie jest tak źle, a faktycznie jest całkiem przyjemny na rowerze.

Gdy siodełko jest wysokie, a rama roweru stosunkowo lekka, nie ma większych problemów z zabezpieczeniem roweru i utrzymaniem jego odpowiedniego kształtu, co jest bardzo ważne, gdy chcemy jeździć na świeżym powietrzu, ale także gdy chcemy aby wolniej i szybciej wjeżdżać do miasta. Uchwyt musi więc być czymś więcej niż tylko prostą kwestią regulacji wysokości kosza rowerowego, a nie najtrudniejszym elementem jego konstrukcji. Siodełko powinno zawsze znajdować się w odpowiedniej części ciała, widocznej gołym okiem, i nie może przekraczać około 1,5 cm powyżej kolana. Szerokość i wysokość są zwykle oznaczone linią, która znajduje się co najmniej 1,5 cm nad kolanem.

To oczywiście tylko jeden z wielu szczegółów i tak naprawdę nie ma to znaczenia, o ile pamiętamy te zasady, ponieważ na naszym rowerze kierujemy się wieloma szczegółami, takimi jak prawy, lewy lub trzeci hamulec, drogach szybkich, zawsze dobrze jest pamiętać, który hamulec jest którym i co to znaczy, gdy uderzymy w szczelinę - na rowerze to idealna sytuacja, aby zapomnieć o tych wszystkich szczegółach, a na motocyklu to prawie cud fizyki.

Tagi: roweru, jeździć, uchwytami, siodełko, hamulec, rowerzerowery stacjonarne, rower elektryczny, rower stacjonarny, rowerek biegowy, rower gravel, rower po angielsku,