project-platform.eu

Wacek 31.01.2021

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze aparatu ortodontycznego?

Przy wyborze aparatu do ochrony jamy ustnej należy pamiętać o stosowaniu nowoczesnych materiałów i produktów. Jest to ważne dla wyglądu aparatu, a także komfortu użytkowania ust i korzyści płynących z używania danej jamy ustnej.

Wybierając koronę dentystyczną powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o rodzaju aparatu ortodontycznego - przede wszystkim o tym, czy będą mocowane na stałe, czy będą zdejmowane. Ważne jest również dobranie szerokości szczęki oraz stopnia jej wydłużenia (lub stopnia jej odkształcenia).

Wybierając aparat ortodontyczny, pacjent powinien również mieć świadomość zalet i wad ich stosowania. Warto też zwrócić uwagę na to, że aparat ortodontyczny nie jest zbyt wygodny. Liczy się nie tylko rozmiar, ale także takie czynniki jak wygoda użytkownika, czy sposób, w jaki aparat jest dostarczany pacjentowi (mechanicznie lub za pomocą woreczków).

Bardzo ważne są tutaj również względy estetyczne. Nie ma tu znaczenia rodzaj aparatu, jego kolor czy rodzaj noszenia (terapia bronchologiczna czy tradycyjna). Tradycyjne szelki są droższe. Dostępne są również dźwigi i mosty tchawicze. Pacjent powinien również wiedzieć, że przy wyborze aparatu ortodontycznego istnieje ryzyko odkształcenia uzębienia, czyli deformacji spowodowanej działaniem danego wyrobu medycznego. Dlatego stomatologia jest dziedziną specjalistyczną, w której stosuje się różne i często odmienne metody leczenia.

Tagi: będą, pacjent, wybierając, stopnia, przede, wszystkim, zwrócić, aparatura rc, aparatura, aparatura tlenowa, aparatura do bimbru olx, aparatura medyczna, aparatura do destylacji,